Jak wybrać kolczyki ślubne?

srebrne kolczyki ślubne Cami modelka

Jak wybrać kolczyki ślubne?

Biżuteria ślubna zawiera jeden element, który jest absolutnie niezbędny i są to kolczyki ślubne. Znajdują się zaraz koło twarzy, więc będą na każdym zdjęciu i dlatego są tak istotne.

Istnieje kilka rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę wybierając kolczyki ślubne, poniżej znajdziesz nasze porady.

Najpierw zastanów się czy kolczyki ślubne powinny być krótkie czy długie. Oczywiście zależne to jest m.in. od tego jak będzie wyglądała Twoja suknia.  

Przy sukniach ślubnych z głębokim dekoltem lepiej sprawdzą się długie kolczyki ślubne, natomiast jeśli Twoja suknia jest mocniej zabudowana korzystniej wyglądać będą do niej krótkie kolczyki ślubne. 

Pamiętaj, że biżuteria ślubna powinna być kolorystycznie dobrana do Twojej sukni. Srebrna biżuteria ślubna sprawdzi się najlepiej przy klasycznych, białych sukniach. Natomiast jeśli Twoja suknia jest w kolorze śmietankowym pięknie wyglądać będzie do niej złota biżuteria ślubna, a do sukni w odcieniu różu idealnie sprawdzi się biżuteria ślubna rose gold.

Warto zwrócić również uwagę na to, aby kolczyki ślubne pasowały do fryzury. Przy włosach spiętych mamy pełne pole do popisu, jednak jeśli Twoją wymarzoną fryzurą są rozpuszczone włosy wybierz takie kolczyki ślubne, które nie zaplączą się we włosy. 

Jak dobrać kolczyki ślubne do kształtu twarzy?

Przy okrągłej twarzy najlepiej wybrać długie, wiszące kolczyki 

Przy kwadratowej twarzy najlepiej wybrać biżuterię zawierającą elementy w kształcie koła, bez ostrych krawędzi

Przy pociągłej twarzy mamy największą dowolność. Dla pań z taką twarzą pasują wszystkie kształty i długości kolczyków.

Przy twarzy kwadratowej najlepiej sprawdzą się kolczyki w kształcie litery A, które optycznie wyrównują dysproporcje twarzy. 

Istotne jest również to, aby kolczyki ślubne pasowała do reszty biżuterii ślubnej. Nie muszą być w tym samym wzorze, ale zdecydowanie musi być w tym samym kolorze. Warto zwrócić również uwagę na kształt cyrkoni. Jeżeli np. nasza bransoletka ślubna ma cyrkonie zaokrąglone wybierzmy kolczyki, które również takie posiadają.

W naszym sklepie znajdziesz kolczyki ślubne z cyrkoniami, kolczyki ślubne z perłami, kolczyki ślubne srebrne, kolczyki ślubne rose gold i kolczyki ślubne złote. 

Zapraszamy do zakupu!